Okna šipka

Sítě proti hmyzu

sítě do oken

Sítě proti hmyzu jsou nejlepší a nejlevnější způsob ochrany proti hmyzu. Sít nevyžaduje žádnou údržbu a navíc Vám šetří zdraví, protože nemusíte dýchat spreje na odpuzení hmyzu. Síťovina je vyrobena ze sklo-laminátového vlákna potaženého plastem a tudíž nepodléhá korozi.

Okenní sítě proti hmyzu

Pevné sítě

Pevné sítě se montují z vnější strany oken. Mohou se použít na víceméně libovolný typ okna. Instalují se zpravidla na delší dobu (jaro až podzim), nebo zústávají na okně trvale.

Rolovací sítě

Výhodou rolovací sítě je, že pokud ji nepotřebujete, můžete jí snadno vyrolovat a okno zůstane volné. Montuje se například i tam, kde není přístup k oknu z vnějšku. Síť je vedena v hliníkových vodících lištách.

sítě proti hmyzu

Dveřní sítě proti hmyzu

Otevírací

Dveřní síť samostatné dveřní křídlo na pantech, které se namontuje na opačnou stranu dveří a otevírá se na opačnou stranu než dveře. Lze použít samozavírací panty, případně průlez pro kočku nebo psa.

Posuvné

Pokud to umožňuje místo, může se rošt sítě proti hmyzu osadit do vodících lišt a tím je síť posuvná.

Samonavíjecí

Samonavíjecí síť se v době, kdy není potřeba, vytáhne do kastlíku. Nezhoršuje výhled a není ji v tu chvíli možno prokopnout, proto má zpravidla mnohem delší životnost.

Barva sítí proti hmyzu

Nejpoužívanější barvou síťoviny je černá. Lidské oko ji v okně snadno přehlídne a nevnímá ji rušivě, zatímco bílá vzbuzuje dojem záclony a zbytečně tak na sebe upozorňuje. Barva rámu na síť proti hmyzu záleží na barvě oken.